Stor nøjagtighed - når tiden er vigtig

Fleksibel program med mellemtider

Fleksibel opstilling til stævner

Løbende resultater på storskærme

Kan opsættes til brugerdefinerede visning af løbende resultater på storskærm

Løbende resultatlister på print og på internettet.

Stabil system for at undgå fejl.

  |Lindevej 13  |  7470 Karup  |  24 62 18 03 / dof@etiming.dk      /cvr.26427746 

Vinterlangdistance 1-2-3-4-5/2015: samlet indbydelse

Natuglen 1-2-3-4/2015: samlet indbydelse

Wild West 2015: indbydelse

Natteravn 2014: indbydelse

iNORDvation 2014: indbydelse

EMIT - KURSUS 2014 INDBYDELSE

DOF Butikken

Korttegning

DOF Butikken - eTiming       

BRUGERVEJLEDNING FOR EMIT TOUCH FREE

 

Der er åbent for registrering til at følge. Løb

aktivitet uge 46

IFK o-løb sunds kommuneplantage: mødested    resultat

aktiviteter uge 44    uge 45    klubmesterskab motionsløb result

aktiviteter uge 43 resultat søndag

aktivitet uge 42    resultat nat         resulta dag

Vinterlangdistance 2020: indbydelse  VL1    VL2    VL3    VL4    VL5


Natteravn 2019: fællsindbydelse  nat 1  startliste  instruktion     stræktid 

nat 2    startliste    instruktion   result    stræktid    nat 4 startliste     instruktion   resultat

samlet resultat stræktider

iNORDvation-Sverige 2019: indbydelse         deltagerliste       instruktion   

resultater-Sverige:  fredag   lørdag  søndag    samet result pointløb

IFK O-løb i Hodsager: resultat            stræktider


1-3 divisionsmatch i Sjørup: indbydelse instruktion    startliste       klubstartliste     

  klasseresult       klubresult         stræktider

 diviresult 1          diviresult 2              diviresult 3       

Midgårdsormen 2019: indbydelse instruktion  startliste     resulatliste   resultåbne baner

Finderup Brutalcross 2019 ny dato: indbydelse,    startliste    instruktion

NM relay: result

FM og NM: result  stræktid

MTBO-3 dages 2019:indbydelse instruktion     startlister    result sprint    stræktid

MTBO-3 dages: resultlang    stræktidlang  resultklassisk    stræktidklassisk

Wild West 2019:indbydelse instruktion     startliste   resultatliste  stræktider

Kulturnat på Harrild Hede : indbydelse  instruktion      startliste  resultat klubresultat stræktider     

Viking Trail den 11. maj 2019: indbydelse   heat result   samlet result   mellemtider

Finderup Brutal trail-cross søndag den 2. september 2018 - indbydelse startliste resultat billeder 

Alhedeløbet onsdag den 29.maj 2019 - indbydelse

Natteravn 2018: fællesindbydelse klasseresult klubresult stræktid      

startliste     Instruktion    resulatat klubresultat stræktid  results sammen         

 Vinterlangdistance 2019: fællesindbydelse bulletin1  bulletin 2  startliste vl2

Vinterlang 1  startliste vl1    startliste nat-o    instruktion    nat-o resultat

resultat   klubresulta ts træktid  samlet resultat

Vinterlang 2: instruktion klasseresultat   klubresultat stræktider      

Vinterlang 3: Bullletin    instruktion startliste resultat klubresult stræktid

Vinterlang 4:Bulletin   instruktion   startliste resultat   klubresultat   stræktid

Vinterlang 5: Bulletin   instruktion  startliste   resultat   klubresultat  stræktid

HNIE spor: startliste 12 sept. resultat hnie1  resultat hnie2

HNIE sukkertop: resultat

HNIE Trail 3: resultat

HNIE Trail 4: resultat

HNIE Trailforår: resultat 1    result special

Midt og vestjysk trailcup: result 1 afd.    result 2 afd.    result 3 afd

Natuglen 3: startliste     instruktion  klasseresult   baneresult   klubresult  stræktider

Natuglen 2019: indbydelse  instruktion startliste    klasseresult   baneresult  stræktider

klubresult

lørdagstræning Karup OK: Kompedal

RESULTATER 2018:

LEGEDAGSLØBET 2018: resultat    resultat med mellemtider

Sommer Biathlon stævne: resultat

Trailcup samlet: resultat

Trailcup 3 Troldhede: resultat

Trailcup 1 Momhøje: resultat

Trailcup 2 Ejstrup : Resultat

LEGEDAGSLØBET 2017 : resultat

Vinterlang 5: instruktion startliste    resultat     klubresultat     stræktider

Vinterlang 4: bulletin 1 startliste  instruktion resultat klubresultat stræktider       

Vinterlang 3: instruktion startliste  baneresultat klubresultat stræktider        

Vinterlang 2 : Indbydelse  instruktion  startliste  banesultat klubresultat stræktider       

Vinterlang 1: Bulletin 1Bulletin 1 Bulletin 1 Slutinstruktion   startliste    resultat klub stræktid    

HNIE trail 2017/18: resultat 1  resultat 2

Vinterlangdistance 2018: fællesindbydelse    samlet resultat

natteravn 2017: samlet resultat      natteravn 3  startliste    instruktion

klasseresultat    klubresultat     stræktider   

Natteravn 2017: fællesindbydelse instruktion 1   startliste result stræktider

Kulturnat-O-løb Harrild Hede: indbydelse   startliste    resultat       stræktider

Midtjysk MTBO-3dages: indbydelse resultat dag1 stræktider dag1

resultat dag 2      stræktid dag 2     resultat dag 3      stræktider dag 3

Vikaski træningsløb: resultat feldborg

ALHEDELØBET 2017: Forhåndstilmeldte     resultat

Vinterlang 3 Harrild H.: indbydelse    instruktion    startliste resultat  klubresult  stræktid sam

Vinterlang 4 Fejsø: Indbydelse  instruktion    startliste  resultat  klub   stræktid

HNIE Trail 2017: trail 1    trail 2    trail 3    trail 4

Natuglen 2017: Indbydelse klassestart   banestart   klubstart  baneresult  klasseresult

klubresult    stræktider

VINTERLANG STAFET 2017: Indbydelse  instruktion   startliste klasseresultat  holdresultat

                                                 klubresultat  straektider

VINTERLANG 1 2017: Indbydelse  instruktion  startliste resultat   klubresultat stræktider

ROSENHØJ GRANDPRIX 2 AFD.: resultat    stræktider

Kulturnat på Harrild Hede med nat-orienteringsløb: INDBYDELSE    RESULTAT

Natteravn 4: instruktion samlet resultat 2016    startliste resultat   klubresult    stræktider

NATTERAVN 2016: FÆLLESINDBYDELSE    INSTRUKTION NATTERAVN 2  startliste

resultat    klubresultat    stræktider

FSV TERRÆNSPORT 2016: klasseresultat    baneresultat   stræktider   klubresultat

Divisionsmatch Aunsbjerg: indbydelse

RESULTATER:

Trænregiment mesterskaber 2017 : klasseresultat      Regimentsresultat    stræktider

Lions tour Holstebro: resultat

MTBO camp 2017: nigth cup:  klasse   stræktid Vandet: klasse    stræktid     

Svinkløv: klasse    stræktid 

Uhrehøj: startliste     resultat      stræktider

Vester Thorup: resultat     stræktider

 

LEGEDAGSLØBET 2016: RESULTAT

HNIE sommertrail: resultat

Karup Duathlon 2016: Klasse resultat   resultat med mellemtider

Tour de Alheden 2016: resultat

HNIE trail 3 afd.: resultat

HNIE trail 2 afd.: foreløblig resultat

Urban trail 2016: resultatliste

Natteravn 4 2015: indbydelse      samlet resultat    instruktion    startliste

HNIE forårs trail serie: Trail 1

Karup  DUATHLON 2015: klasse resultat resultat med mellemtider

 mesterskaber i orienteringsløb: klasseresult  baneresult  klubresult stræktider

iNORDvation 2015: indbydelse

AUNSBJERG / LISELUND TRÆNINGSLØB : RESULTAT

LEGEDAGSLØBET 2015 : RESULTAT T

STAFET FOR LIVET SILKEBOR G: Individuel resultat Hold resultater     

DMI-DM Biathlon 2015: sprint   klassisk   stafet hold 

Wild West 2015 : resultater  stræktide

Tour de al Heden 2015 . resultater

URBAN TRAIL RUN 2015

HNIE TRAILSERIE 2014/2015: 1 afd.   2.afd. 3afd. samlet resultat